האתגר הגדול של מנהלי מכירות ושיווק הנו הגברת אפקטיביות סוכני מכירות שטח והתוצאות העסקיות שלהם. ניתן להגביר משמעותית את האפקטיביות והתוצאות העסקיות של צוות סוכני השטח ע"י שמירה על 5 שיטות הפעולה שלהלן.

1. הקטנת בירוקרטיה לצוות סוכני המכירות – אין דבר שנוא יותר על צוות סוכני מכירות שטח מאשר למלא "דוחות עבודה" (מה עשיתי, איפה הייתי, מה השגתי…וכו..) שכרו "פקידי שיווק" שיתמכו מתוך המשרד בעניינים הבירוקרטיים של צוות המכירות, ובכך הפוקוס שלהם יהיה במכירות עצמן ובביקורים רבים ככל האפשר אצל לקוחות חדשים וקיימים.

2. דאגו שיהיו להם "כלי עבודה" טכנולוגיים עדכניים– עוד כלי להקטנת הבירוקרטיה ושיפור היעילות של סוכני המכירות הוא ציודם באייפד ו\או מכשיר נייד חכם המוזנים עם תוכנה מתאימה שתאפשר להם לבצע את עבודתם במכירות ושיווק ישירות מהשטח ובקלות, ובכך ייחסך זמן מבוזבז ולא יעיל שלהם בשיחות טלפון מיותרות עם צוות המשרד וכן ביקורים מיותרים במשרד, במקום לבקר לקוחות קיימים או עתידיים.

3. צמצמו פגישות צוות מיותרות- זה נחמד ונעים ואף חשוב להיפגש לישיבות צוות אך זהו אחד "מגוזלי הזמן" של סוכני מכירות שטח. ניתן מדי פעם פשוט לבטל (!) ישיבות אלו, או לקיימן בסקייפ בשעות אחה"צ, או פשוט לקיימן בתדירות נמוכה יותר. כך תושג אפקטיביות רבה יותר בניצול זמן הסוכנים בשטח למכירות בפועל.

4. מקצעו אותם ע"י הדרכת מכירות- חשוב מדי פעם לרענן את יכולות הסגירה של צוות סוכני המכירות, ואחת הדרכים לכך היא הדרכת מכירות המותאמות ספציפית לארגון, ע"י אחת מהחברות המתמחות בכך.

5. והטיפ החשוב מכולם: שכרו להם חברת טלמיטינג חיצונית לתיאום פגישות – במקום שהסוכנים ייאלצו להגיע למשרד ולעשות "שיחות קרות" עם לקוחות פוטנציאליים (ולשרוף שעות רבות באדמיניסטרציה משרדית תוך כדי..)- שכרו חברת טלמיטינג מקצועית המתמחה בתחום העסקי, לבצע את עבודת תיאום הפגישות הסיזיפית אך ההכרחית בימינו עם לקוחות פוטנציאליים בתחום עיסוק חברתכם.

בדרך זו, כל מה שיהיה נותר לצוות הסוכנים זה רק לפתוח את הנייד שלהם, ושם יחכו להם פגישות עבודה עסקיות מתואמות ביומן, עם אותם לקוחות פוטנציאליים שכבר הבינו בדיוק במה עוסק עסקיכם, ושמעוניינים להתקדם לסגירה או לשמוע יותר ע"י אחד מסוכני המכירות שטח שלכם.

חברת טלמיטינג מומלצת ואיכותית שזה עיסוקה אף תשיג עבורכם את "הדאטה" המתאימה לפעילות, ואף תשלח מיילים שיווקיים בהמשך לשיחות הטלמיטינג, עם "פרופיל החברה" שלכם ובכך תעזור בשיווק העסק הן בטווח המיידי והן בטווח הזמן הבינוני והארוך יותר.

לסיכום: הגברת אפקטיביות סוכני מכירות שטח אינה מחייבת השקעת משאבים רבים. בכמה פעולות מעשיות ופשוטות ניתן ליצור זאת.

לפרטים, ייעוץ ומידע נוסף, התקשרו 09-7401987 או  054-6811426

סגירת תפריט